Aktualności z 2008



Telefonia internetowa, tanie rozmowy
19 12 2008

Rozmowy za 1 grosz na Święta

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku obniżyliśmy koszt za minutę połączenia na stacjonarne w Polsce do 1 grosza.

To kolejna nasza świąteczna promocja po Sprzęt VoIP od 1 zł i Ustrzel swój numer za 1 zł. Rozmawiać za 1 grosz brutto na stacjonarne w Polsce będzie można przez cały dzień 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia. Nowi użytkownicy, którzy po wypełnieniu krótkiego formularza otrzymują zawsze 5 minut na przetestowanie usługi, w okresie świątecznym zyskają aż 35 darmowych minut. Mamy nadzieję, że nasza nowa promocja stanie się nie tylko okazją do przetestowania usługi Tartel, ale również dobrą okazją do dłuższej niż zwykle, spokojnej rozmowy z najbliższymi.

Życzymy wszystkim naszym użytkownikom radosnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Zarząd i pracownicy Tartel



Telefonia internetowa, tanie rozmowy
17 12 2008

Ustrzel swój numer za 1 zł

W ramach promocji Ustrzel swój numer rozdajemy numery telefoniczne tylko po 1 zł. Posiadamy nową pulę numerów i nowe strefy numeracyjne - można więc trafić naprawdę atrakcyjne numery.

Promocja Ustrzel swój numer dotyczy tylko pierwszego numeru, który można wykupić za 1 zł brutto na cały rok. Każdy kolejny kosztuje 19,90 zł. Numery za symboliczną złotówkę można kupować w następujących strefach: Białystok (0-85), Bydgoszcz (0-52), Gdańsk (0-58), Kielce (0-41), Kraków (0-12), Lublin (0-81), Łodź (0-42), Opole (0-77), Poznań (0-61), Szczecin (0-91), Warszawa (0-22), Wrocław (0-71). Promocją nie jest w chwili obecnej objęta strefa katowicka (0-32). Nowa pula numerów z tej strefy będzie dostępna w naszej sieci w cenie 1 zł w lutym 2009 roku (przepraszamy za wydłużenie okresu). Poinformujemy o tym na stronie internetowej oraz w e-mailu do naszych użytkowników.

Jest to z pewnością duża okazja, ponieważ w ramach naszej telefonii internetowej rozmowy są darmowe, ale warunkiem ich przeprowadzania jest właśnie posiadanie własnego numeru telefonicznego. Zachęcamy do skorzystania z nowej promocji!



Telefonia internetowa, tanie rozmowy
09 12 2008

Konkurs dla czytelników PC World Komputer

W aktualnym numerze PC World Komputer (1/09) zamieściliśmy konkurs: do wygrania jest 10 bramek VoIP Linksys PAP2T. Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać na podany niżej adres mailowy pomysł na rozwój lub promocję związaną ze sprzętem bądź usługami VoIP. Temat konkursu pomyślany jest na tyle szeroko by nie ograniczać inwencji czytelników. Może być to zarówno pomysł na nową promocję lub hasło reklamowe, jak i ciekawy sposób dystrybucji sprzętu lub usług VoIP. 10 najciekawszych pomysłów zostanie wyłonionych i nagrodzonych przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy Tartel i redakcji PC World. Propozycje prosimy nadsyłać na adres e-mailowy konkurs@tartel.pl do 7 stycznia 2009 r. Zapraszamy do udziału!



Telefonia internetowa, tanie rozmowy
03 12 2008

Sprzęt VoIP od 1 zł

Można już kupować w naszym sklepie sprzęt VoIP praktycznie za dowolną kwotę. Wszystko zależy od naszego ostatniego doładowania.

Ruszyła pierwsza z świątecznych promocji: Sprzęt VoIP od 1 zł. Zasady promocji są proste: każdy zarejestrowany użytkownik może otrzymać rabat na sprzęt VoIP dostępny w sklepie Tartel wysokości połowy kwoty ostatniego doładowania. Wystarczy wpłacić bezpośrednio na podane konto dowolną kwotę, np. 100 zł, która w całości jest przeznaczona na rozmowy. Połowa tej kwoty, czyli w naszym przykładzie 50 zł, to właśnie ten rabat. W praktyce więc można kupić bramkę VoIP w cenie 1 zł, wpłacając na rozmowy kwotę dwa razy większą od ceny bramki.

Sprzęt VoIP zapewnia dużo większą wygodę oraz jakość niż popularne komunikatory. Pod względem jakości rozmów rozwiązania sprzętowe wyprzedzają nawet najlepsze rozwiązania programowe. Bramki VoIP, do których podłącza się zwykłe telefony przewodowe lub bezprzewodowe, podobnie jak telefony IP zapewniają też dużą wygodę użytkowania. Rozmowa odbywa się przez zwykłą słuchawkę telefoniczną a nie słuchawki z mikrofonem nakładane na głowę. Zakup sprzętu VoIP to również uniezależnienie się od komputera czy laptopa. Bramka VoIP czy telefon IP działają niezależnie od włączonego komputera, zużywając na tyle mało energii elektrycznej, że mogą być włączone 24 godziny na dobę. W praktyce wiąże się to albo z całkowitą rezygnacją z konwencjonalnego operatora (PSTN) albo jego integracją z telefonią internetową. Np. bramka Linksys SPA3102 czy telefon IP Siemens C470IP potrafią obsługiwać zarówno naszą sieć, jak i telefonię stacjonarną.

Nowa promocja Sprzęt VoIP od 1 zł to dobra okazja do zmian w domowym sposobie komunikowania się: znika bariera ceny zakupu nowego sprzętu. Teraz można mieć nie tylko pewność, że kwota, jaką wpłacamy na doładowania, zwraca nam się w postaci tanich rozmów, ale dodatkowo przynosi nam atrakcyjny rabat, który może zminimalizować wydatek na sprzęt nawet do 1 zł.



Telefonia internetowa, tanie rozmowy
14 11 2008

Tartel w komórce

Podstawą funkcjonowania telefonii internetowej jest sieć Internet. Aby skorzystać z naszych usług, trzeba mieć do niej dostęp. Niekoniecznie natomiast do rozmów trzeba wykorzystywać komputer z popularnym darmowym komunikatorem. Lepszą jakość zapewnia bramka VoIP lub telefon IP, dostępne w naszym sklepie. Prócz tych tradycyjnych już sposobów na tanie rozmowy dochodzi jeszcze telefon komórkowy, ale oczywiście nie każdy.

Niektórzy uważają, że to przyszłość nazywając je 4G - czwartą generacją telefonii komórkowej. Jeśli nawet jest w tym dużo przesady, faktem jest, że niektóre telefony komórkowe wyposażone są już w funkcję WiFi. Skrót ten (od Wireless Fidelity) oznacza standard bezprzewodowego przesyłania danych, realizowanego drogą radiową, potocznie zwany "Internetem w powietrzu". W praktyce chodzi o możliwość łączenia się z bezprzewodową siecią Internet, a co za tym idzie m.in. dostęp do usług taniej telefonii internetowej. Zamiast słono płacić w szczycie za rozmowy komórkowe lub bardzo drogi roaming, za pomocą WiFi w komórce można połączyć się z siecią Tartel i rozmawiać za jedyne 7 groszy brutto dzwoniąc nie tylko do Warszawy, ale również do Londynu czy Nowego Jorku. Operatorzy komórkowi dość opieszale podchodzą do tego rozwiązania i w ich ofercie tylko niektóre modele oferują takie możliwości. Można tu szczególnie polecić Nokię, która w paru swoich modelach udostępniła WiFi. Na naszej stronie można znaleźć przykładową konfigurację Nokii serii E (E51, E60, E61).

Obszary, gdzie można uzyskać darmowy dostęp do WiFi, tzw. hotspoty lub inne punkty dostępu, stopniowo powiększają się w naszym kraju, choć ich zasięg często nie przekracza 100 metrów. Z bezprzewodowego internetu można korzystać najczęściej na terenie niektórych centrów handlowych, osiedli czy we własnym mieszkaniu (jeśli posiadamy router z nadajnikiem radiowym). Poszerza się też ilość miast, w których samorządy zbudowały darmową sieć. Praktycznie w każdym większym mieście najczęściej na Rynku znajduję się punkt dostępu. Mapę lokalizacji można zobaczyć na stronie atlas-wifi.pl. Powstał nawet pomysł budowy darmowej sieci bezprzewodowej obejmującej swoim zasięgiem cały kraj. Choć do realizacji takiego pomysłu z pewnością jeszcze daleko, to już teraz, jeśli kupujemy telefon komórkowy z nieco wyższej półki, warto wziąć pod uwagę możliwości, jakie daje WiFi.



Telefonia internetowa, tanie rozmowy
17 10 2008

Więcej za więcej - darmowe minuty

Korzyści, jakie płyną z korzystania z naszej usługi telefonii internetowej, to nie tylko bardzo niskie stawki za połączenia, ale również możliwość otrzymywania darmowych minut. Do tej pory darmowe minuty otrzymywaliśmy dzięki dwóm promocjom: Poznajmy się i Dzwoń za darmo. Dzięki pierwszej po założeniu profilu otrzymujemy darmowe 5 minut na przetestowanie usługi. Dzięki drugiej darmowe minuty mogą wpływać na nasze konto non stop.

Od dziś rusza nowa promocja, dzięki której może pojawić się jeszcze więcej darmowych minut na naszych kontach. W promocji Więcej za więcej darmowe minuty otrzymujemy w zależności od kwoty doładowania: im jest wyższa, tym więcej darmowych minut na naszym koncie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami promocji.



Telefonia internetowa, tanie rozmowy
09 10 2008

Sprawdź numer komórkowy - zaoszczędzisz

To ile ostatecznie zapłacimy za rozmowę często zależne jest od stanu naszej wiedzy. Z drugiej strony wiedzę taką nie jest też łatwo zdobyć. Wielu operatorów prawdziwą wartość połączenia ukrywa pod cenami netto (nie doliczając 22 % podatku VAT) lub pokazując okrojony cennik. Ogólnie jednak wiadomo, że połączenia na telefony komórkowe w telefonii internetowej są droższe od stacjonarnych, choć często tańsze od połączeń z samych komórek. W telefonii bez granic Tartel za połączenia na telefony komórkowe do sieci Orange, Era, Plus, Heyah, Mobilking zapłacimy 0,49 zł brutto za minutę, a więc znacznie mniej niż w większości innych operatorów VoIP (0,94 zł Skype, 0,69 zł Actio, 0,55 zł EasyCall, 0,54 zł Tlenofon), a także komórkowych (w wielu taryfach ok. 0,70 zł nie wspominając o bardzo drogim roamingu). Do sieci Play dodzwonimy się natomiast już za 0,94 zł brutto, a więc o o 45 groszy drożej. Sprawdź nasz cennik.

Ceny netto, okrojony cennik to jeszcze nie wszystkie pułapki. Zmylić nas też może sam numer telefonu. Od jakiegoś już czasu istnieje możliwość przejścia do innego operatora komórkowego z zachowaniem dotychczasowego numeru. Może więc się okazać, że dzwoniąc na numer kojarzony dotychczas z siecią Ery dodzwaniamy się faktycznie do droższego Playa. Od niedawna istnieje prosty sposób sprawdzenia tego. Na stronie internetowej www.sprawdznumer.pl jest możliwość sprawdzenia do jakiego operatora sieci komórkowej dany numer należy. Dodatkowa wiedza to dodatkowe złotówki na naszym koncie. Możliwość sprawdzenia numeru może się też okazać bardzo przydatna dla użytkowników komórek: dzwoniąc w ramach tej samej sieci często płacimy o wiele mniej niż do innych sieci. Zachęcamy do sprawdzania!



Telefonia internetowa, tanie rozmowy
18 09 2008

Provisioning już w Tartelu!

Teraz w znacznie łatwiejszy sposób można konfigurować sprzęt Linksys potrzebny do odbioru telefonii internetowej. Provisioning to nic innego jak automatyczna konfiguracja bramek VoIP i telefonów IP.

Jeśli dane urządzenie zostało zakupione w naszym sklepie, to wystarczy dodać je do listy w profilu użytkownika, a następnie podłączyć do sieci. Urządzenie samo pobierze potrzebną konfigurację oraz dodatkowo zaktualizuje własne oprogramowanie. Cały proces trwa około 5 minut i nie wymaga technicznego przygotowania. Na naszej stronie dostępne są również odpowiednie instrukcje zarówno dla sprzętu kupowanego w naszym sklepie, jak i poza nim.



Telefonia internetowa, tanie rozmowy
09 09 2008

Tartel sponsorem drużyny curlingowej

Nasza firma została głównym sponsorem tytularnym drużyny curlingowej. Pod nową nazwą RKC Tartel drużyna bardzo dobrze rozpoczęła nowy sezon: w turnieju o Puchar Prezesa Mentor SA w Toruniu dzielnie wywalczyła pierwsze miejsce. Zapraszamy do odwiedzenia strony RKC Tartel.

Gra w curling polega na jak najbardziej precyzyjnym wypuszczeniu 20 kg kamienia, który po 45 metrowym torze lodowym ma dotrzeć do tarczy złożonej z czterech kręgów. W tym czasie dwaj członkowie drużyny mogą szczotkować lód, wydłużając w ten sposób tor, po którym sunie kamień. W grze biorą udział dwie czteroosobowe drużyny.




telefonia internetowa | VoIP | tanie rozmowy | fax2email | tanie rozmowy przez internet