Aktualności


promocja przedświąteczna
18 12 2014

Promocja przedświąteczna

Święta Bożego Narodzenia to okres szczególny, w którym składamy mnóstwo życzeń najbliższym nam osobom. Nie z każdym jednak będziemy mogli się spotkać i podzielić opłatkiem przy wigilijnym stole. W takiej sytuacji pozostaje nam np. kontakt telefoniczny.

W związku z powyższym telefonia HaloNet przygotowała dla swoich Klientów promocję "Jeszcze więcej za więcej 2014", dzięki której będą oni mogli otrzymać dodatkowe bonusy za doładowania i wykorzystać je np. do składania bożonarodzeniowych życzeń, oczywiście za pośrednictwem telefonii HaloNet.

Od 18.12 do 22.12.br. Użytkownicy (rozliczający się w opcji przedpłaty) HaloNet, którzy zasilą swoje konto telefoniczne określoną kwotą (od 25 zł wzwyż), dokonując tego poprzez przelew (w tytule przelewu należy podać nazwę swojego profilu w telefonii HaloNet) na podane na stronach promocji konto bankowe, otrzymają darmowe minuty na realizację połączeń.

Szczegóły dotyczące promocji są dostępne pod adresem: www.halonet.pl/promocje/jeszcze-wiecej-za-wiecej-2014/

najnowsze informacje listopad 2014
29 11 2014

Skrót najnowszych wiadomości

W telefonii HaloNet, od stycznia 2015 roku, będzie obowiązywał nowy cennik. Zmienione zostaną wyłącznie stawki cenowe dla połączeń zagranicznych. Poniżej kilka przykładów.

Numery stacjonarne:
Austria - 7 gr/min. (obecnie 9 gr/min.)
Holandia - 7 gr/min. (obecnie 8 gr/min.)
Irlandia - 7 gr/min. (obecnie 9 gr/min.)
Norwegia - 7 gr/min. (obecnie 9 gr/min.)

Numery GSM:
Hiszpania - 24 gr/min. (obecnie 29 gr/min.)
Norwegia - 24 gr/min. (obecnie 29 gr/min.)
Szwecja - 24 gr/min. (obecnie 29 gr/min.)
Węgry - 24 gr/min. (obecnie 39 gr/min.)

Z nowym cennikiem można się zapoznać pod adresem: www.halonet.pl/download/cennik_polaczen_halonet_01.01.15.pdf

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Usługa HaloNet została wzbogacona o możliwość zakupienia numeru z londyńskiej strefy - 20. Cena miesięcznego korzystania z takiego numeru wynosi 61,50 zł. Szczegółowe informacje nt. angielskiej numeracji można uzyskać, dzwoniąc pod numer: 32 494 44 44, lub wysyłając zapytanie na adres email: bok@halonet.plLogo HaloNet
28 11 2014

Piszą o nas

22.10.br. ukazał się obszerny wywiad, którego dla serwisu mamstartup.pl udzielił Kamil Pietrasik - kierownik działu marketingu w HaloNet. Wywiad był zatytułowany "Twoja firmowa telefonia za 1,74 zł/miesiąc"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Na stronach portali informacyjnych m.in. telepolis.pl, telix.pl oraz media2.pl ukazały się artykuły informujące o wprowadzeniu przez telefonię HaloNet angielskich numerów oraz o planowanej zmianie cennika usługi HaloNet od 1 stycznia 2015 r.

Polecamy lekturę ww. artykułówfilm na YT
30 10 2014

Nowy film na naszym profilu w YouTube

Na naszym kanale "telefoniaHaloNet" w serwisie YouTube pojawił się kolejny film pt. "Wirtualna centrala telefoniczna - webinar". Jest to odtworzenie jednego z bloków webinaru, który odbył się 29.10.br. i był poświęcony telefonii HaloNet w biznesie.

Zachęcamy do obejrzenia filmu!Logo HaloNet
23 09 2014

Piszą o nas

We wrześniowym wydaniu Gazety Sołeckiej, na stronie 17, można zapoznać się z artykułem "Jak zaoszczędzić 50% a nawet więcej...", traktującym o telefonii voip, na przykładzie telefonii internetowej HaloNet.

Zachęcamy do jego lektury!Logo HaloNet
30 06 2014

Nowy cennik - do Norwegii taniej nawet o ponad 65%

Dostawca telefonii HaloNet poinformował o wprowadzeniu nowego cennika, który będzie obowiązywał od 1 sierpnia br.

Informacja ucieszy zapewne Klientów, którzy wykonują połączenia na norweskie numery komórkowe, gdzie stawka cenowa za minutowe połączenie zostanie obniżona do 0,29 zł (co w przypadku np. Tele2, spowoduje obniżkę o ponad 65%). Taniej będzie też można dzwonić np. na numery GSM w Wielkiej Brytanii, Białorusi i Niemczech.
Oprócz obniżek wprowadzono również kilka podwyżek, np. na połączenia na numery stacjonarne w Mołdawii czy Macedonii.

Z nowym cennikiem można się już zapoznać na stronie: www.halonet.pl/download/cennik_polaczen_halonet_01.08.14.pdfmistrzowska obniżka
11 06 2014

HaloNet obniża stawki połączeń do Brazylii

W terminie rozgrywania brazylijskiego mundialu (od 12 czerwca br. do 13 lipca br.), telefonia HaloNet wprowadzi niższe ceny dotyczące połączeń z numerami stacjonarnymi i GSM w Brazylii.

Minutowa rozmowa na stacjonarny numer będzie kosztować 0,099 zł, a połączenie o tej samej długości wykonane na brazylijski numer komórkowy zostanie rozliczone według promocyjnej stawki 0,99 zł.
Komplet informacji dotyczących promocji "Mistrzowska obniżka w HaloNet" znajduje się pod adresem: www.halonet.pl/promocje/mistrzowska-obnizka/.artykuł w telix.pl
30 05 2014

Telix.pl pisze o bezpieczeństwie w telefonii voip

Serwis telekomunikacyjny telix.pl, opublikował artykuł dotyczący kwestii zabiezpieczeń, o jakich warto pamiętać, korzystając z telefonii voip. Na temat podstawowych błędów popełnianych przez użytkowników telefonii internetowej wypowiada się Jerzy Kardaszewicz, prezes telefonii HaloNet.
Link do artykułu.najnowsze informacje maj 2014
16 05 2014

Skrót najnowszych wiadomości

Zawodnik RKC HaloNet Łukasz Piworowicz, pod koniec kwietnia br. wziął udział w curlingowych Mistrzostwach Świata Par Mieszanych. Polski zespół współtworzony przez Adelę Walczak, odniósł cztery zwycięstwa i doznał trzech porażek, co niestety nie pozwoliło zakwalifikować się do następnej fazy turnieju.

Z dniem 1 maja br. Tartel Sp. z o.o. przejęła usługę telefonii VoIP - Groszfon.

Telefonia HaloNet udostępniła nową wersję programu HaloNet SX. W porównaniu z poprzednią została ona uzupełniona o opcję dodawanie nagłówka w wysyłanych faksach.

Kolejne dwa filmy zostały umieszczone na kanale "telefoniaHaloNet" w serwisie YouTube. Treść filmów dotyczy przeniesienia numeru do HaloNet. Zamieszczone materiały video pokazują, krok po kroku w jaki sposób firma lub osoba prywatna mogą przenieść swój aktualnie używany numer telefoniczny do telefonii internetowej HaloNet.najnowsze informacje kwiecień 2014
23 04 2014

Skrót najnowszych wiadomości

Firmy Tartel Sp. z o.o. oraz YourVision - IT Solutions sp. z o.o., przeprowadziły w drugim tygodniu kwietnia webinaria, dotyczące w głównej mierze możliwości usług HaloNet i CRM Vision.
Chętnych do przekonania się o tym jak przebiegały te szkolenia zapraszamy do odwiedzenia naszego kanału w serwisie YouTube, gdzie umieściliśmy dwa filmy zawierające prelekcje poświęcone telefonii HaloNet.

Zespół curlingowy RKC HaloNet w kwietniu br. wziął udział w dwóch imprezach tj. Silesian Grand Prix i Mistrzostwach Polski. Niestety starty te nie były zbyt udane (jak na możliwości sponsorowanej przez nas drużyny, która do tegorocznych zawodów przystępowała jako aktualny wicemistrz Polski). Zarówno w Silesian Grand Prix, jak i w krajowym czempionacie RKC HaloNet musiał się zadowolić dziewiątym miejscem.Życzenia na Wielkanoc
18 04 2014

Życzenia Wielkanocne

Wesołych, zdrowych i niezbyt mokrych Świąt Wielkanocnych

życzy
zespół HaloNetfilm konfiguracja yealink
19 03 2014

Instrukcja konfiguracji telefonu Yealink w HaloNet

Zachęcamy do zapoznania się z nowym filmem, który zamieściliśmy na naszym kanale w serwisie YouTube. Film zawiera opis postępowania przy konfiguracji telefonów marki yealink, do ich zastosowania w telefonii HaloNet.

Kliknij, żeby zobaczyć film.program crm vision
21 02 2014

CRM Vision z modułem telefonicznym i rabatem

Zachęcamy do zapoznania się z nową sekcją poświęconą usłudze CRM o nazwie CRM Vision www.halonet.pl/crm/. Klienci HaloNet, zainteresowani skorzystaniem z niej otrzymają przy zakupie 10% stałej zniżki.

Pragniemy zwrócić szczególną uwagę na funkcję modułu telefonicznego, z której można korzystać przy użyciu telefonii HaloNet.Życzenia
23 12 2013

Życzenia od HaloNet

Bądźmy Wszyscy radośni, weseli,
przy dźwiękach muzyki, którą grają anieli.
Prezenty ogromne spod choinki wyciągajmy
i uściskiem mocnym ukochanych obdarzajmy.referencje halonet i adam sterczewski
05 12 2013

Skrót najnowszych wiadomości

Męska reprezentacja polski w curlingu z Adamem Sterczewskim (RKC HaloNet) w składzie zakończyła udział w listopadowych Mistrzostwach Europy na 6 miejscu w dywizji B.
Bilans spotkań w grupie to 5 zwycięstw i 2. porażki. W walce o fazę playoff polska drużyna doznała 3. porażki w turnieju, przegrywając z Holandią 7:11. Był to najlepszy jak dotychczas występ męskiej reprezentacji Polski na tak prestiżowej imprezie.
Gratulujemy!

Telefonia HaloNet przygotowała dla swoich Klientów prepaid, promocję "Grudniowe piątki z HaloNet". W ramach promocji na profilu facebookowym Halonet w dniach 6, 13 i 20 grudnia br. odbędą się trzy konkursy. W każdym z nich będzie do wygrania dziesięć nagród, wśród których są Pakiety Minut (1200 oraz 500) Prepaid w bardzo atrakcyjnej cenie 1 zł (przypominamy że podstawowa cena tych pakietów wynosi 59 zł / miesiąc - pakiet 1200 minut, oraz 29 zł / miesiąc - pakiet 500 minut). Informacje o promocji są dostępne na stronie: www.halonet.pl/promocje/grudniowe-piatki-z-halonet/referencje halonet i adam sterczewski
22 11 2013

Skrót najnowszych wiadomości

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.halonet.pl/referencje/ zawierającej wybrane referencje opracowane przez przedstawicieli firm i instytucji korzystających z usługi telefonii internetowej HaloNet.

Narodowa reprezentacja Polski w curlingu rozpoczyna dziś zmagania w Mistrzostwach Europy, które odbywają się w Norwegii.
Miło nam poinformować, że W składzie męskiej drużyny znajduje się zawodnik RKC HaloNet Adam Sterczewski.
Informacje na temat imprezy oraz aktualne wyniki można sprawdzić na oficjalnej stronie Mistrzostw Europy ecc2013.curlingevents.com
Życzymy udanego występu!news pakiety minut abonament i zakretki
14 11 2013

Skrót najnowszych wiadomości

Telefonia HaloNet udostępniła swoim Klientom Pakiety Minut Abonament. Minuty w nich zawarte można wykorzystywać na realizację określonych połączeń w tym m.in. na polskie, francuskie i niemieckie numery stacjonarne oraz na polskie numery GSM (dotyczy sieci: Orange, Play, Plus i T-Mobile).
Pakiety są oferowane w dwóch wersjach - 500 minut oraz 1200 minut, do wykorzystania w trakcie jednego miesiąca. Pierwszy z nich kosztuje 29 zł, a drugi 59 zł. Z pakietów można korzystać po podpisaniu umowy na okres 12. miesięcy. W ramach umowy klienci otrzymują dodatkowo numery telefoniczne.
Szczegóły dotyczące Pakietów Minut Abonament są umieszczone pod adresem: www.halonet.pl/pakiety-minut/abonament/

Firma Tartel Sp. z o.o. podpisała z Fundacją bez Tajemnic umowę o współpracy na podstawie której będzie kolejny rok z rzędu wspierać program charytatywno-ekologiczny "Zakretki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie...".artykuł w Mobility
05 11 2013

"Mobility" pisze o VoIP i HaloNet

W numerze 11/2013 miesięcznika Mobility ukazał się artykuł "Aplikacje VoIP. Kolejna telekomunikacyjna rewolucja?". Tekst jest poświęcony telefonii internetowej, jej historii oraz teraźniejszości. Sporo miejsca poświęcono w nim przedstawieniu konkretnych aplikacji, które są dedykowane dla użytkowników telefonii internetowej korzystających z urządzeń mobilnych.

Warto zaznaczyć, że autor w wielu przykładach posiłkuje się ofertą telefonii HaloNet, a konfiguracje konkretnych aplikacji dotyczą również usługi HaloNet.

Z artykułem można się zapoznać pod adresem: www.halonet.pl/download/halonet_w_mobility.pdfLogo HaloNet
04 11 2013

HaloNet nagrodzi przedsiębiorczych uczniów

Drugi rok z rzędu Wyższa Szkoła Zarządzania wraz z VII LO z Krakowa zorganizują Małopolski Turniej Przedsiębiorczości. Ma on na celu promowanie aktywnych, kreatywnych i przedsiębiorczych postaw życiowych wśród młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa małopolskiego.

Firma Tartel, operator telefonii HaloNet objął to przedsięwzięcie patronatem biznesowym i postanowił ufundować tablety dla wszystkich członków drużyny, która zwycięży w Turnieju. Ponadto szkoły, których przedstawiciele staną w turniejowe szranki, mogą liczyć na ofertę wirtualnej centrali Halonet na bardzo atrakcyjnych warunkach.SMS Voice
29 10 2013

Skrót najnowszych wiadomości

Od 01 grudnia br. telefonia HaloNet wprowadzi nowy cennik usług telefonicznych HaloNet.
Zmiany, w porównaniu do aktualnego cennika, będą dotyczyć kilku stawek cenowych na zagraniczne połączenia. Z nowym cennikiem można się zapoznać pod adresem: www.halonet.pl/download/cennik_polaczen_halonet_01.12.13.pdf

Firma Tartel wprowadziła na rynek nową usługę - pakiety minut
Usługę można zakupić aktualnie w opcji prepaid, a w najbliższych tygodniach będzie dostępna również jej wersja abonamentowa.
Pakiety prepaid można zakupić na panelu Klienta Halonet. Za 29 zł brutto można uzyskać 500 minut, a za 59 zł brutto 1200 minut rozmów, na określone numery, zarówno komórkowe jak i stacjonarne.
Informacje na temat pakietów minut prepaid, w tym regulamin korzystania z nich oraz instrukcja aktywacji znajdują się na stronie: www.halonet.pl/pakiety-minut/prepaid/Logo HaloNet
06 02 2013

Zmiany w Regulaminie usługi HaloNet od listopada br.

Z początkiem listopada br. telefonia HaloNet zmieni obowiązujący od siedmiu miesięcy "Regulamin Usług Telekomunikacyjnych HaloNet".

Nowy regulamin jest dostępny pod adresem: www.halonet.pl/download/nowy_regulamin_halonet_11_2013.pdf.csipsimple film
25 09 2013

Film instruktażowy nt. konfiguracji CSipSimple

Polecamy nowy film, który pojawił się parę dni temu na naszym kanale w YouTube.
Z filmu można się dowiedzieć jak korzystać z telefonii HaloNet, na urządzeniach z systemem Android. Autorzy polecają program CSipsimple instruując w jaki sposób go skonfigurować oraz jak przy jego użyciu wykonać pierwsze połączenie telefoniczne.
Zobacz film: www.youtube.com/watch?v=Qc-RdndWsJUSMS Voice
16 07 2013

Skrót najnowszych wiadomości

Od 10 lipca br. telefonia HaloNet obniżyła ceny SMS-ów na polskie i zagraniczne numery GSM. Wysłanie SMS-a na na polski numer komórkowy kosztuje obecnie 13 groszy, a na zagraniczny 33 grosze.

Firma Tartel wprowadziła na rynek nową usługę tj. SMS VOICE
SMS VOICE różni się od tradycyjnego SMS-a formatem w jakim jest dostarczany odbiorcy. Adresat SMS-a VOICE otrzymuje komunikat w wersji dźwiękowej, który ze wstępnej wersji tekstowej (przygotowanej przez nadawcę) jest przerabiany przez syntezator mowy.
Informacje o SMS VOICE (w tym stawki cenowe) są opublikowane pod adresem: www.halonet.pl/oferta/usluga-sms-voice/Logo HaloNet
03 07 2013

Skrót najnowszych wiadomości

Od 1 lipca telefonia HaloNet obniżyła ceny połączeń na polskie i zagraniczne numery GSM. Minuta rozmowy na polski numer komórkowy kosztuje obecnie 18 groszy. W przypadku połączeń zagranicznych stawki są zróżnicowane warto jednak podkreślić, że obniżki były bardzo znaczne i wyniosły nawet do 59%.

Firma Tartel zaprezentowała nową wersję programu HaloNet SMS, który zmienił swoją nazwę na HaloNet SX.
Program został roszerzony o dodatkową funkcję tj. możliwość wysyłania faxów. W tej chwili klienci HaloNet mogą zatem wysyłać faxy i SMS-y zarówno poprzez panel klienta, jak również za pomocą aplikacji HaloNet SX. W tym miejscu należy jednak zaznaczyć, że HaloNet SX działa tylko w urządzeniach zaopatrzonych w system Windows (Vista, 7 lub XP). Informacje o HaloNet SX można znaleźć na stronie: www.halonet.pl/halonet-sx/najnowsze informacje Tartel 28.05.2013
28 05 2013

Skrót najnowszych wiadomości

Telefonia HaloNet dodała dziesięć nowych utworów do zestawu audiobooków, które można odsłuchać pod danym numerem telefonu. Wśród najnowszych propozycji znalazły się m.in. tak znane tytuły jak: "Kopciuszek", "Latarnik" czy "Reduta Ordona".
Najnowsze jak i starsze utwory oraz odpowiadające im numery telefonów zostały wyszczególnione na stronie: www.halonet.pl/promocje/audiobooki-przez-telefon/.

Odpowiadając na prośby Klientów telefonia HaloNet udostępniła narzędzie, które pozwala sprawdzić koszt zaplanowanego połączenia, przed jego realizacją. Zainteresowane osoby, chcące upewnić się jaka będzie stawka minutowa za konkretną rozmowę telefoniczną znajdą ww. narzędzie w cenniku. Aby z niego skorzystać wystarczy w odpowiednim polu podać numer telefonu, pod który chcemy zadzwonić - www.halonet.pl/oferta/sprawdzanie-kosztu-przyszlej-rozmowyPromocja z okazji Dnia Matki
17 05 2013

Do Mamy dzwonimy za 5 groszy

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki Tartel przygotował adekwatną promocję "Zadzwoń do Mamy". W Dniu Matki oraz dzień przed klienci telefonii HaloNet będą mogli realizować połączenia na polskie numery stacjonarne i GSM po obniżonej cenie. I tak stawka minutowa na numery stacjonarne zmniejszy się o 2 groszy, a stawka na numery komórkowe o 5 groszy (w stosunku do obowiązującego cennika HaloNet) tym samym będzie można dzwonić na ww. numery odpowiednio za 5 i 19 groszy za minutę.Logo Fundacji bez Tajemnic
07 05 2013

Telefonia HaloNet przedłuża współpracę z Fundacją bez Tajemnic

W sierpniu 2011 roku firma Tartel Sp. z o.o. rozpoczęła współpracę z działającym od 2008 roku programem charytatywno-ekologicznym "Zakretki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie...". Program, który realizuje ideę pomocy dzieciom niepełnosprawnym poprzez finansowanie m.in. zakupu sprzętu rehabilitacyjnego ze środków uzyskanych ze zbiórki plastikowych zakrętek, spotkał się z uznaniem właścicieli firmy Tartel, którzy bez wahania podjęli decyzję o udzieleniu mu wsparcia, w postaci zapewnienia obsługi telekomunikacyjnej.

Współpraca trwa do dzisiaj i jest cyklicznie odnawiana. W międzyczasie wolontariusze zaangażowani w akcję założyli Fundację bez Tajemnic, która wspomaga pozyskiwanie środków na podstawową działalność ww. programu i...właśnie z Fundacją bez Tajemnic Tartel podpisał w ostatnich dniach kolejną, okresową umowę o współpracy i sfinansowaniu działań telekomunikacyjnych realizowanych w ramach "zakręconego programu". Pomoc dostawcy telefonii HaloNet będzie polegała na udostępnieniu usługi faxu internetowego i sfinansowaniu wysyłki kilku tysięcy dokumentów faxowych.najnowsze informacje Tartel 30.04.2013
30 04 2013

Skrót najnowszych wiadomości

Telefonia HaloNet dodała kolejnych, dwanaście audiobooków do zestawu nagrań, które można odsłuchać pod konkretnym numerem telefonu. Wśród najnowszych tytułów znalazły się utwory autorstwa m.in. Henryka Sienkiewicza, Stefana Żeromskiego oraz Antona Czechowa.
Wszystkie audiobooki oraz dotyczące ich szczegóły są wymienione na tej stronie.

Drużyna curlingowa RKC HaloNet zakończyła obecny sezon startem na zawodach o Czarny Kamień ŚKC. W turnieju uczestniczyło trzydzieści drużyn, które rywalizowały o tytułowy czarny kamień w katowickim obiekcie Jantor w dniach 26-28 kwietnia br. Nasz zespół uplasował się na bardzo dobrym czwartym miejscu, odnosząc cztery zwycięstwa i odnotowując dwie porażki w tym m.in. z drużyną Marlex Team, późniejszym triumfatorem zawodów (przypominamy, że z zespołem Marlex Team nasza drużyna zmierzyła się również parę dni wcześniej w przegranym meczu o mistrzostwo Polski).
Dziękujemy RKC HaloNet za emocje, których dostarczyli w minionym sezonie, a przede wszystkim za wicemistrzostwo Polski i życzymy sukcesów w sezonie 2013/14.RKC HaloNet wicemistrz Polski 2013
22 04 2013

Wicemistrzostwo Polski w curlingu dla RKC HaloNet

W minionym tygodniu w Cieszynie odbywały się eliminacje oraz runda zasadnicza Mistrzostw Polski 2013 w curlingu.

Od fazy eliminacyjnej zmagania rozpoczęła, sponsorowana przez nas drużyna RKC HaloNet. Już w eliminacjach przeciwnicy odczuli na własnej skórze w jak dobrej dyspozycji jest nasz zespół. Po dwóch zwycięstwach, w tym: 15:1, rudzka drużyna z pierwszego miejsca awansowała do rundy zasadniczej. W rundzie finałowej RKC HaloNet rozegrał pięć spotkań w swojej grupie i znów wszystkie wygrał, ponownie awansując do dalszej fazy zmagań z pierwszego miejsca. Teraz pozostały już do rozgrania tylko dwa, ale najważniejsze spotkania półfinał i finał. W półfinale RKC kontynuował swoją zwycięską passę i pokonał konkurentów 6:1, zapewniając sobie tym samym co najmniej srebrny medal. Niestety zwycięska seria zawsze kiedyś się kończy i na nieszczęście HaloNetu skończyła się w najistotniejszym, finałowym spotkaniu. Porażka z Marlex Team 3:7 była wyraźna i RKC musiał się zadowlić "tylko" wicemistrzostwem Polski.

Z jednej strony szkoda straconej szansy na mistrzostwo, z drugiej należy stwierdzić, że srebrny medal to i tak ogromny sukces.najnowsze informacje Tartel 04.2013
18 04 2013

Skrót najnowszych wiadomości

Telefonia HaloNet udostępniła możliwość odsłuchiwania audiobooków pod wybranymi numerami telefonicznymi. Zainteresowani mają do wyboru dziesięć utworów, autorstwa m.in. Elizy Orzeszkowej, Adama Mickiewicza, Ignacego Krasickiego, braci Grimm czy E. T. A. Hoffmanna.
Pełną listę utworów oraz numery pod którymi można ich odsłuchać podano na stronie: www.halonet.pl/promocje/audiobooki-przez-telefon/

W usłudze prezentacji numeru (CLIP) pojawiła się nowa opcja przeznaczona dla właścicieli central telefonicznych. W panelu HaloNet można teraz ustawić nie tylko czy prezentacja numeru ma być włączona czy wyłączona ale również czy ma być zarządzana poza panelem HaloNet, tzn. z poziomu urządzenia zewnętrznego (centrali telefonicznej). Aby korzystać z nowej opcji należy w panelu HaloNet wejść do ustawień usługi CLIP i wybrać [z urządzenia].

W zakończonym w minioną niedzielę turnieju Silesian Grand Prix drużyna RKC HaloNet zajęła 7 miejsce. Od wczoraj natomiast rozpoczęła zmagania w Mistrzostwach Polski.Nowe konto bankowe
11 04 2013

Nowe konto bankowe dla wpłacających w opcji prepaid

Operator telefonii HaloNet, informuje o zmianie numeru konta bankowego dedykowanego dla wpłat prepaid.

Nowy numer jest następujący:
Idea Bank S.A. Nr rach:
65 1950 0001 2006 0483 1187 0003

Dotychczasowy numer konta będzie obowiązywał jeszcze do końca maja br. W tym okresie wpłat można dokonywać na wybrane konto. Od czerwca br. aktywne będzie już tylko najnowsze konto.
Dodatkowo operator przypomina, że wpłaty typu prepaid można również realizować korzystając z systemu Dotpay.
Informacje dotyczące opcji doładowań konta HaloNet można znaleźć pod adresem: www.halonet.pl/pomoc/jak-dokonac-platnosci/.RKC HaloNet
09 04 2013

RKC HaloNet powalczy w Silesian Grand Prix

Drużyna curlingowa RKC HaloNet wystąpi w najbliższy weekend w czwartej edycji turnieju Silesian Grand Prix 2013.
W zmaganiach będzie uczestniczyć 30 zespołów podzielonych na 3 grupy. Wśród uczestników znalazły się m.in. drużyny z Czech, Austrii, Rosji, Węgier, Szwecji, Stanów Zjednoczonych i oczywiście Polski.
Życzenia na Wielkanoc
30 03 2013

Życzenia na Wielkanoc

Pełnych nadziei, ciepła i radości Świąt Wielkanocnych

życzy
zespół HaloNetRozmowy za groszy
27 03 2013

Promocja "Rozmowy za 5 groszy"

Od jutra do najbliższego poniedziałku klienci HaloNet będą mogli wykonywać połączenia na numery stacjonarne do Polski, Irlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch po obniżej stawce tj. 5 groszy za minutę.
Po szczegółowe informacje odnośnie promocji "Rozmowy za 5 groszy" odsyłamy na stronę: www.halonet.pl/promocje/rozmowy-za-5groszy/.Logo HaloNet
22 03 2013

Polityka plików cookie

Zgodnie z wymogami znowelizowanego prawa telekomunikacyjnego opracowaliśmy dla serwisu internetowego www.tartel.pl "politykę plików cookie". Zachęcamy do zapoznania się z treścią tego dokumentu.
Link do "polityki plików cookie" umieściliśmy w stopce wszystkich stron naszego serwisu.najnowsze informacje Tartel
13 03 2013

Skrót najnowszych informacji

Z dniem 12.03 rozpoczęła się promocja "Szczęśliwe dziesiątki". Jest ona skierowana do klientów, którzy przeniosą swój aktualny numer telefoniczny do HaloNet, w zamian otrzymując:
- darmowe użytkowanie przenoszonego numeru przez pierwszy rok (w przypadku numeru faxowego koszt użytkowania wyniesie 10 zł przez pierwszy rok)
- dodatkowe doładowania (10%) do wpłat o wartości minimum 10 zł przez 10 miesięcy.
Dodatkowe informacje (w tym warunki uczestnictwa) na temat "Szczęśliwych dziesiątek" można znaleźć na tej stronie.

Profil usługi HaloNet na Google+ ma nowy, prostszy adres: google.com/+halonet
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia zamieszczanych na nim wpisów.

Uległy zmianie zasady aktywacji usługi "numery alarmowe". Celem korzystania z niej klienci HaloNet, powinni dokonać odpowiednich ustawień w swoim panelu klienta, dotyczących lokalizacji urządzenia za pomocą którego realizują połączenia.
Szczegółowe informacje odnośnie usługi "numery alarmowe" są dostępne na stronie: www.halonet.pl/oferta/numery-alarmowedzieci-HaloNet
21 02 2013

HaloNet testuje tablety Goclever, w tym także dla dzieci

Operator marki HaloNet poddał testom tablety marki Goclever, sprawdzając jakość połączeń telefonicznych realizowanych za ich pomocą. Do testów użyto kilka różnych rodzajów tabletów w tym m.in. tablet stricte dla dzieci Play Tab.
Rozmowy przebiegały prawidłowo na wszystkich urządzeniach, a zatem wyniki testów można uznać za bardzo dobre. HaloNet zachęca zatem do realizowania połączeń, za pomocą tabletów, ponieważ dzwonienie przy ich użyciu jest intuicyjne i efektywne, oraz pozwala ominąć roaming gdy dzwonimy poza granicami kraju.
Informacje o tym dlaczego warto i jak dzwonić w HaloNet, używając tabletów można znaleźć na nowopowstałych stronach: www.halonet.pl/pomoc/jak-dzwonic/tablet/, www.halonet.pl/halonet-dla-dzieci/ .Logo HaloNet
06 02 2013

Zmiany w Regulaminie usługi HaloNet od 01.03.br.

Z początkiem marca br. telefonia HaloNet zmieni obowiązujący od 01.11.2011 roku "Regulamin Usług Telekomunikacyjnych HaloNet".

Najnowsza wersja regulaminu jest już dostępna i można się z nią zapoznać pod adresem: www.halonet.pl/download/HaloNet_nowy_Regulamin_2013.pdf.Logo HaloNet
10 01 2013

HaloNet zmniejsza i wyrównuje ceny połączeń na polskie komórki

24 stycznia br. operator HaloNet dokona modyfikacji dotychczas obowiązujących stawek cenowych za połączenia z polskimi numerami komórkowymi. Począwszy od tego terminu koszty ww. połączeń będą wynosić 24 grosze za minutę rozmowy.
W porównaniu z dotychczasowym cennikiem stawki ulegną zatem znacznemu obniżeniu (nawet o ponad 40%) a prócz tego nie będą już zróżnicowane dla różnych sieci GSM.
Cennik usługi HaloNet jest dostępny pod adresem: www.halonet.pl/cennik/.Webinar wirtualne centrale - film
17 12 2012

Relacja z webinaru o wirtualnych centralach.

W dniu 12 grudnia br. odbył sie webinar, podczas którego Jerzy Kardaszewicz i Rafał Katamay opowiadali o wirtualnych i tradycyjnych centralach telefonicznych oraz przedstawili najnowszy produkt operatora HaloNet a mianowicie: wirtualne centrale.
Relację z tego seminarium można zobaczyć na kanale "telefoniaHaloNet" w serwisie YouTube oraz klikając na tego linka.Webinarium Wirtualne centrale
04 12 2012

Bezpłatne szkolenie on-line nt. wirtualnych central

Temat: "Wirtualne centrale telefoniczne - sposób na redukcję kosztów firmy".
Termin: 12.12.2012 r., godz. 10:00.
Czas trwania: 45 minut (+ 15 minut czat z prelegentami).
Dla kogo przeznaczone jest szkolenie? - dla właścicieli firm z sektora MŚP, kierowników biur, pracowników działów: administracji, IT i marketingu.
Prelegenci: Jerzy Kardaszewicz i Rafał Katamay (Tartel Sp. z o.o. - operator telefonii internetowej HaloNet).
Rejestracja: do 10.12.br., do godz. 12:00 lub do wyczerpania się wolnych miejsc.
Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny są dostępne się na stronie: www.halonet.pl/webinar-wirtualne-centrale/.Wirtualna centrala HaloNet
09 11 2012

Wirtualna centrala telefoniczna od HaloNet

Od paru dni jest już dostępna najnowsza usługa telefonii HaloNet, o nazwie "wirtualna centrala HaloNet". Nowa propozycja firmy Tartel to rozwiązanie, które umożliwia połączenie telefonów działających np. w ramach danej firmy, w jeden zamknięty "system telekomunikacyjny", w którym można wykorzystywać takie funkcje jak: kolejkowanie, menu, przekierowanie czy warunki.
Opisywana centralka telefoniczna kosztuje, w najtańszej wersji (max. 8 numerów wewnętrznych) 19 zł netto / miesiąc, a jej wdrożeniem i obsługą zajmują się pracownicy HaloNet.logotyp HaloNet
22 10 2012

Zmiany w cenniku HaloNet. Od 1 listopada taniej na polskie numery GSM

Począwszy od 01 listopada br. zostaną wprowadzone zmiany w cenniku HaloNet.
Nowe stawki obejmą m.in. połączenia na polskie numery komórkowe. Minuta rozmowy do sieci Orange, Plus i T-Mobile będzie nadal kosztowała 28 groszy, natomiast w przypadku pozostałych sieci, będzie teraz kosztowaćć 42 grosze.

Szczegóły nowego cennika są dostępne pod adresem: www.halonet.pl/download/cennik_polaczen_halonet_01.11.12.pdf.Fax internetowy HaloNet
25 09 2012

Nowe funkcjonalności w usłudze faxu internetowego

Samodzielny wybór formatu graficznego faxów przychodzących, przesyłanie faxu na numery faksowe z numerem wewnętrznym oraz zwiększenie ilości dokumentów (do 200) przewidzianych do hurtowej wysyłki, to niektóre z nowości, które zostały udostępnione użytkownikom usługi "fax przez internet", w związku z wdrożeniem jej najnowszej wersji, które miało miejsce 20.09.br.
Zmianie uległ również sposób odpłatności za korzystanie z usługi. Wersja pełna, z wszystkimi funkcjonalnościami jest dostępna dla posiadaczy numeru faxowego (opłata za numer to 19,90 zł brutto / rok). Bez numeru można z kolei korzystać z podstawowej wersji wysyłki faxu.
clickmeeting logo
24 09 2012

Zniżka 20% na usługi wideokonferencyjne!

Z okazji udanej współpracy Implix Sp. z o.o. z Tartel sp. z o.o., przygotowano specjalny kod rabatowy ("halonet20"), który obejmuje pakiety wideokonferencyjne ClickMeeting i ClickWebinar i umożliwia ich zakup z 20% zniżką.
Posiadacze kodu muszą skorzystać z niego (wykupić dowolny pakiet ClickMeeting lub ClickWebinar) do końca października br. Co ważne, po pierwszym zakupie, zniżka będzie w dalszym ciągu obowiązywała, nawet jeśli kolejny zakup zostanie dokonany po 31 października.
Zobacz, jak wykorzystać kod promocyjny "halonet20"?.Wiosenne obnizki cen
02 07 2012

Wakacyjne kraje taniej od 1 sierpnia

Z dniem 01 sierpnia br. HaloNet wprowadza zmiany w swoim cenniku, dotyczące jednak tylko kierunków międzynarodowych.

Bardzo dobrą informacją dla osób wybierających się w sierpniu za granicę będą planowane obniżki na połączenia do Państw, które często są miejscem docelowym naszych wakacyjnych wojaży jak np.: Włochy, Egipt czy Turcja.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym cennikiem usługi HaloNet.Wideokonferencje HaloNet
22 06 2012

Darmowe "Wideokonferencje HaloNet"

Telefonia internetowa HaloNet sukcesywnie poszerza paletę usług dodanych, z których korzystanie jest w większości przypadków darmowe. Prócz użytecznych usług jak wirtualny faks, poczta głosowa, przekierowanie połączeń czy dostęp dodzwaniany, operator wprowadził darmową usługę grupowych rozmów, czyli telekonferencji. Wprowadzając od czerwca również darmowe wideokonferencje, HaloNet posiada już komplet usług związanych z grupową komunikacją.

Nowa usługa wideokonferencji pozwala na prowadzenie grupowej rozmowy audio-wideo przy udziale 25 osób, znajdujących się w danym momencie w różnych zakątkach świata. Uczestnicy mogą dodatkowo oglądać wspólnie filmy na YouTube, przeglądać konkretne dokumenty czy też strony www oraz czatować. Spotkania są realizowane przy użyciu przeglądarki internetowej, dzięki czemu nie wymagają instalowania żadnego dedykowanego oprogramowania.

Wirtualny pokój, w którym odbywa się dana konferencja, można zarezerwować nawet 30 dni wcześniej na 1 lub 2 godziny. Spotkanie można założyć, korzystając z prostego formularza znajdującego się w panelu klienta usługi telefonicznej HaloNet, w zakładce "Wideokonferencje".

Usługę "Wideokonferencje HaloNet" można wykorzystać do zdalnych spotkań biznesowych czy koleżeńskich, ale również do przeprowadzenia szkoleń czy seminariów. Pozwala ona bowiem bowiem również na założenie webinariów, czyli właśnie zdalnych szkoleń audio-wideo. HaloNet przeprowadził w maju i czerwcu takie szkolenia, których tematami były: zastosowania technologii VoIP dla klientów indywidualnych i biznesu oraz rozmowy grupowe on-line. Uczestnicy mieli okazję na żywo sprawdzić jak wygląda taka grupowa rozmowa oraz dowiedzieć się wielu praktycznych porad. Wybrane materiały z przeprowadzonych webinariów są dostępne na kanale "telefoniaHaloNet" w serwisie YouTube.Strona HaloNet po angielsku
21 06 2012

Strona usługi HaloNet teraz po angielsku

Strona usługi HaloNet jest już dostępna w wersji anglojęzycznej. Zainteresowanych zachęcamy do jej odwiedzenia pod adresem: www.halonet-voip.com/.Webinaria z HaloNet
14 05 2012

Wiosenne webinaria z HaloNet

Tartel zaprasza na bezpłatne szkolenia, organizowane on-line z dziedziny VoIP i grupowych rozmów audio i wideo.
Już 18 maja o 10:00 rozpocznie się pierwsze, z planowanych trzech, webinarium o nazwie "Najtańsza telefonia bez abonamentu, czyli VoIP nie tylko dla początkujących".
Warunkiem uczestnictwa w nim jest rejestracja w formularzu umieszczonym stronie www.halonet.pl/wiosenne-webinaria-z-halonet/, przy czym organizator zastrzega, że ilość miejsc jest ograniczona.
Oprócz formularza, na ww. stronie znajduje się również harmonogram webinariów oraz sylwetki prelegentów.
Logotyp zakretki info
30 04 2012

Tartel, drugi rok z rzędu, partnerem "Zakretki.info...Pomagamy nie tylko przyrodzie"

Firma Tartel Sp. z o.o. została partnerem telekomunikacyjnym (na zasadach wyłączności) akcji charytatywno-ekologicznej "Zakrętki.info...Pomagamy nie tylko przyrodzie".
Warto podkreślić, że operator wspierał działania wolontariuszy już w zeszłym roku, a ponieważ obie strony ceniły sobie tą współpracę, nastąpiło jej wznowienie.
Tartel będzie finansować wysyłkę dokumentów faxowych za pomocą opcji "fax przez internet", realizowanej w ramach usługi telefonii internetowej HaloNet.


Jajko wielkanocne
05 04 2012

Życzenia świąteczne

Życzymy Wszystkim
Wspaniałych, rodzinnych i... niezbyt mokrych
Świąt Wielkanocnych!
.

HaloNet SMS
02 04 2012

HaloNet SMS - aplikacja do wysyłania komunikatów SMS

Operator HaloNet ma przyjemność przedstawić swoim klientom nowy program, służący do przesyłania wiadomości SMS. Aplikacja nazywa się HaloNet SMS i można z niej korzystać bez konieczności logowania się, każdorazowo do swojego panelu klienta.
Koszt wysłania jednego komunikatu z HaloNet SMS na polski numer wynosi 20 groszy, a na zagraniczny 45 groszy.
.

RKC HaloNet zdobywa brązowy medal na Baltic Cup 2012
17 01 2012

Sukces RKC HaloNet - brązowy medal na turnieju Baltic Cup 2012

RKC HaloNet odniósł bardzo duży sukces na turnieju Baltic Cup 2012 rozgrywanym w dniach 13-15 stycznia br. w Rydze. Sponsorowany przez nas team curlingowców w składzie: Tomasz Kierzkowski, Łukasz Piworowicz (skip), Adam Sterczewski i Maciej Cesarz zdobył 3 miejsce. Było to pierwsze podium dla Polski, w rywalizacji mężczyzn w 8. letniej historii tego turnieju. Oprócz polskiej drużyny w imprezie wzięły udział męskie zespoły z Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Rosji i Szwecji. RKC HaloNet w drodze do półfinału wyszedł zwycięsko z potyczek z drużynami z Litwy i Finlandii oraz musiał uznać wyższość ekipy z Łotwy. W półfinale RKC HaloNet zmierzył się z późniejszym tryumfatorem, drużyną z Rosji i przegrał 5:8. Mecz o brązowy medal był już popisem RKC HaloNet. Wygrana nad drużyną Szwecji 5:2, pozwoliła cieszyć z 3 miejsca w końcowej klasyfikacji. Dodatkowe informacje i zdjęcia z imprezy są dostępne na profilu drużyny RKC HaloNet na serwisie facebook, pod adresem: www.facebook.com/rkchalonet oraz na oficjalnej stronie drużyny: www.rkc-halonet.pl.

Przeniesienie numeru do HaloNet
21 10 2011

Gościnny HaloNet daje gratisy za przeniesienie numeru

Do końca listopada 2011, w ramach promocji "Gościnny HaloNet", można przenieść numer do HaloNet i korzystać z niego bezpłatnie przez rok. Dodatkowo przenoszący zostanie obdarowany 100 minutami darmowych rozmów i kodem promocyjnym o wartości 25 zł na sprzęt VoIP, dostępny w sklepie internetowym HaloNet. Gratisy przewidziano również za ewentualne przeniesienie drugiego numeru.
Warunkiem skorzystania z promocji jest dostarczenie operatorowi HaloNet, drogą mailową lub tradycyjną pocztą, dokumentów niezbędnych do realizacji przeniesienia numeru oraz wpisanie w temacie maila lub na kopercie nazwy promocji.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie promocji.

Telefonia internetowa, tanie rozmowy
08 03 2011

HaloNet przyznaje certyfikat telefonom marki Yealink

Jednym z podstawowych problemów użytkowników telefonii internetowej VoIP jest wybór urządzenia, za pomocą którego można korzystać z tanich rozmów bez użycia komputera i nie zawsze wygodnych słuchawek z mikrofonem. Obecnie na rynku dostępnych jest co najmniej kilkanaście marek bramek VoIP i telefonów IP. Sprawne działanie sprzętu zapewnia nie tylko szybki internet czy prawidłowa jego konfiguracja, ale też jakość wykonania i użytych podzespołów. To ostatnie wypływa zarówno na czystość słyszanego podczas rozmowy dźwięku, jak i na awaryjność używanego sprzętu. Dlatego przed zakupem warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę sprzętu, ale również jego jakość.

Telefonia internetowa HaloNet, której właścicielem jest Tartel, poleca swoim użytkownikom sprawdzone rozwiązania, stawiając w głównej mierze na jakość urządzeń. Te kryteria spełnia marka Cisco, której bramki VoIP należą do najbardziej niezawodnych urządzeń na rynku. Do cenionych producentów sprzętu VoIP należy również Yealink, który od 9 lat dostarcza wysokiej jakości telefony IP. Dział techniczny telefonii internetowej HaloNet testował w ostatnich dniach sprzęt marki Yealink. Do testów zostały wybrane telefony VoIP: SIP-T20P oraz SIP-T26P. Produkty zostały sprawdzone pod względem łatwości konfiguracji oraz jakości rozmów. Oba te parametry zostały w pełni spełnione. Dodatkowo telefony odznaczają się estetycznym wyglądem i ergonomią wykonania. W wyniku przeprowadzonych testów HaloNet przyznał certyfikat telefonom marki Yealink, co jest jednoznaczne z tym, że telefony te współdziałają (w ramach standardowych kodeków) z usługą telefonii internetowej HaloNet i nie odnotowano żadnych problemów z ich konfiguracją i użytkowaniem w HaloNet. Model T20P przeznaczony do domowego i firmowego użytku jest wyposażony w dwuliniowy wyświetlacz, 2 konta SIP oraz wiele użytecznych funkcji jak wyciszanie mikrofonu czy personalizacja dzwonków. Bardziej rozbudowany model T26P przeznaczony jest dla wymagających użytkowników, najczęściej biznesowych. Z ciekawych funkcji telefonu warto wymienić moduł z trzynastoma przyciskami do zaprogramowania funkcji skrótowych czy możliwość wykorzystania książki telefonicznej w formacie XML (ponad 300 wpisów).

Jeśli telefony Yealink przypadną do gustu użytkownikom telefonii internetowej HaloNet, z pewnością następnym krokiem operatora będzie wprowadzenie automatycznej konfiguracji telefonów, tak jak ma to miejsce w wypadku sprzętu Cisco. Pozwala to ograniczyć konfigurację sprzętu VoIP do niezbędnego minimum, co w praktyce sprowadza się w zasadzie do podłączenia telefonu lub bramki do zasilania i sieci Internet - połączenie telefoniczne można realizować w zasadzie tuż po takim podłączeniu.Telefonia internetowa, tanie rozmowy
05 01 2011

Obniżka cen netto

W związku z wprowadzeniem nowej stawki VAT Tartel w swojej usłudze telefonii internetowej HaloNet obniżył koszt netto wszystkich połączeń o 1 %. Pozwala to zachować niezmienione ceny brutto dla klientów indywidualnych oraz obniżyć koszty osobom prowadzącym działalność gospodarczą i firmom. Nowe stawki można sprawdzić na stronie HaloNet.

Telefonia internetowa, tanie rozmowyTelefonia internetowa, tanie rozmowy
01 07 2010

Tartel przejął HaloNet

Z przyjemnością informujemy, że przejęliśmy jedną z największych usług VoIP w Polsce - HaloNet.

Z końcem czerwca bieżącego roku, na mocy umowy podpisanej z firmą Zigzag Sp. z o.o., nasza telefonia przejęła od firmy Zigzag usługę telefonii internetowej HaloNet. Przypomnijmy, że HaloNet to jedna z pierwszych telefonii internetowych w Polsce, należąca obecnie do czołówki operatorów VoIP. Przejmując przejmując pioniera tanich rozmów, stajemy się jedną z największych polskich telefonii VoIP. W najbliższych miesiącach - mówi prezes Tartel Jerzy Kardaszewicz - będziemy prowadzili prace prowadzące do integracji telefonii HaloNet z naszym systemem w celu ujednolicenia usług i zaoferowania naszym dotychczasowym jak i nowym klientom możliwie najlepszej usługi Telefonii Internetowej na rynku.

Zapewniamy, że nie odczujecie Państwo prac związanych przejmowaniem usługi telefonii internetowej HaloNet. Nie przewidujemy też zmian naszego cennika połączeń. W naszej ofercie pojawią się natomiast już wkrótce nowe usługi i udogodnienia. O kolejnych etapach postępującej integracji będziemy Państwa na bieżąco informować.

Telefonia VoIP cieszy się coraz większą popularnością i zaufaniem nie tylko indywidualnych odbiorców, ale również firm, którym zależy na oszczędności przy zachowaniu dobrej jakości i stabilności świadczonych usług. Przejęcie przez Tartel usługi HaloNetu ugruntowuje coraz lepszą pozycję telefonii internetowej na rynku usług telekomunikacyjnych. Jest to z pewnością krok w kierunku stworzenia na prawdę mocnego operatora VoIP, który wielkością i poziomem świadczenia usług będzie stanowił faktyczną alternatywę dla tradycyjnych operatorów PSTN.Telefonia internetowa, tanie rozmowy
15 06 2010

Numery alarmowe w Tartel

Można już korzystać z połączeń alarmowych. Usługę należy wcześniej aktywować wybierając najbliższą lokalizację.

Staramy się by nasza telefonia internetowa była jak najbardziej przyjazna i funkcjonalna. Otrzymaliśmy wiele zapytań w sprawie numerów alarmowych i dlatego postanowiliśmy wdrożyć taką możliwość. Połączenia na numery alarmowe są już realizowane. Konieczna jest jednak wcześniejsza aktywacja usługi. Bez takiej aktywacji połączenia nie będą realizowane.

Aktywacja polega na wybraniu z listy dostępnych miast i gmin jak najbliższej Użytkownikowi. Jej dokładny opis znajduje się na naszej stronie internetowej. Należy koniecznie pamiętać, że zmieniając miejsce pobytu trzeba ponownie określić nową lokalizację CA (Centrum Alarmowe). W przeciwnym wypadku dodzwonimy się do służb ratunkowych znajdujących się w poprzedniej lokalizacji. Połączenia są realizowane na następujące numery alarmowe: 997, 998, 999, 112, 991, 992, 993, 994, 985, 986, 987. Połączenia są oczywiście darmowe.

Wielu operatorów VoIP nie realizuje połączeń alarmowych. Wynika to z faktu, że Użytkownicy telefonii internetowej nie są ściśle związani z daną lokalizacją. Z telefonu internetowego można korzystać wszędzie tam, gdzie jest dostęp do sieci Internet. Pomysł by dokonywać lokalizacji użytkownika po adresie IP wydaje się prosty, ale w praktyce może przypominać ruletkę. Dlatego w chwili obecnej najlepszym sposobem na powiązanie użytkownika z daną lokalizacją jest pozostawienie jemu możliwości jej wyboru. Na tym właśnie oparliśmy nową funkcjonalność naszej telefonii.

Mamy nadzieję, że nowe możliwości naszej telefonii przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa naszych Użytkowników oraz zadowolenia ze świadczonych usług. Szczególnie ma to znaczenie dla Użytkowników, którzy przenieśli swój numer od dotychczasowego operatora tradycyjnego i są przyzwyczajeni do możliwości korzystania z numerów alarmowych.Telefonia internetowa, tanie rozmowy
01 04 2010

Życzymy Radosnych,
Pełnych Zadowolenia,
Nadziei i Wszelkiej Pomyślności
Świąt Wielkanocnych.


Zarząd i Pracownicy Tartel

Telefonia internetowa, tanie rozmowy
19 02 2010

Przeniesienie numeru do Tartel

Można już przenosić swój numer telefoniczny od innych operatorów do Tartel.

Stacjonarny numer telefoniczny można przenieść do naszej telefonii internetowej od następujących operatorów: TP, Netia, MNI, Exatel, Multimedia Polska, Mediatel. Dodatkowo można przenieś numer, który został przeniesiony z jednego z wymienionych operatorów (macierzysty) do innego, np. z TP do Ery. Przenoszony numer musi pochodzić z jednej ze stref numeracyjnych dostępnych w Tartel.

Procedura przebiega w prosty sposób: zarejestrowani Użytkownicy wysyłają zapytanie czy można przenieść dany numer. Odpowiadając przesyłamy odpowiednie dokumenty, które następnie należy odesłać pocztą. Sama procedura przenoszenia (po otrzymaniu przez nas dokumentów) trwa około 8 dni roboczych (TP) lub 14 (pozostali operatorzy). Numer jest przenoszony w ustalonym dniu i przez parę godzin może być nie aktywny. Koszt przeniesienia numeru to koszt jego rocznego utrzymania w Tartel, czyli 1 zł brutto (pierwszy numer) lub 19,90 zł brutto (kolejny numer). Więcej informacji na temat przenoszenia numerów można znaleźć tutaj »Aktualności z 2009 »
Aktualności z 2008 »
telefonia internetowa | VoIP | tanie rozmowy | fax internetowy | centrala telefoniczna